Rehabilitacja kończyny górnej
Bóle i urazy kończyn górnych to jedne z najpowszechniejszych dolegliwości związanych z uprawianiem sportu. Występują u osób, które pracują tułowiem i ramionami, przez co ich mięśnie są nadmiernie przeciążone. Do uszkodzeń najczęściej dochodzi na skutek nagłych i niespodziewanych wydarzeń. Czasami dolegliwości bólowe związane są z dawnym urazem lub pojawiają się pozornie bez powodu, lub przez predyspozycje genetyczne. Rehabilitacja kończyny górnej jest także często niezbędna przed i po zabiegach operacyjnych. W artykule przedstawiamy sprawdzone metody.
Rehabilitacja kończyny górnej – wskazania
Główne wskazania do rehabilitacji kończyny górnej to:
- złamanie i zwichnięcie stawu barkowego, łokciowego lub nadgarstka,
- podwichnięcie barku,
- nawykowe zwichnięcie stawu barkowego lub łokciowego,
- niestabilność barkowa,
- łokieć tenisisty, golfisty czy sztywny staw,
- terapia przed i po zabiegu wszczepienia endoprotezy barku,
- terapia przed i po zabiegu artroskopii barku.
- Tendinopatia stożków rotatorów
- Wszelkie bóle więzadowe,mięśniowe
- Tendinopatia
- Endezopatia
Eksperci dodatkowo doliczają do wskazań także zespół uciskowy nerwu łokciowego, zespół cieśni nadgarstka oraz zwyrodnienia stawu barkowego.
Rehabilitacja kończyny górnej – stosowane zabiegi
W Centrum Rehabilitacji MTS Struzik therapy podchodzimy do pacjentów w sposób indywidualny, dzięki czemu nasi specjaliści są w stanie dobrać skuteczną metodę do każdego rodzaju schorzenia. Podczas zabiegów rehabilitacji kończyny górnej korzystamy z klasycznych metod manualnych oraz z nowoczesnej fizykoterapii, a dodatkowo wspieramy nasze działania medycyną naturalną. Niejednokrotnie łączymy różne techniki, aby przyśpieszyć rekonwalescencję pacjenta. Poniżej przedstawiamy stosowane przez nas metody w rehabilitacji kończyny górnej.
Niektóre z opinii naszych Pacjentów
„Odwiedziłem kilku fizjoterapeutów, ale dopiero tu po jednej wizycie praktycznie mój bark funkcjonuje jak przed kontuzją szczerze polecam.” czytaj na Facebooku
„Bardzo indywidualne podejście do pacjenta, niesamowita wiedza i zaangażowanie. Postępy w rehabilitacji po operacji scalenia kości przedramienia (wyrostek łokciowy) zdziwiły nawet ortopedów, już po 6 wizytach ogromne rezultaty odzyskania ruchomości stawu łokciowego.” czytaj na Facebooku
Techniki manualne
Terapia manualna tkanek miękkich i twardych
Zastosowanie terapii manualnej w rehabilitacji kończyny górnej wpływa na zmniejszenie napięcia w obrębie stawu, a dzięki temu poprawia ukrwienie tkanek podskórnych. Ta metoda jest wysoce skuteczna w leczeniu schorzeń narządu ruchu o charakterze czynnościowym w związku z tym, że niweluje ból, pobudza stymulację nerwowo-mięśniową, poprawia stabilność, elastyczność oraz czucie stawu. Zabiegi są całkowicie bezpieczne dla pacjenta.
Techniki fizykalne
- Fala radiowa Indiba
- Fala uderzeniowa
- Elektroliza EPTE
Techniki fizykalne łączą najnowsze osiągnięcia medycyny i fizyki. Opierają się na oddziaływaniu czynników fizycznych na uszkodzone tkanki ciała. Do ich największych zalet należy szybka niwelacja bólu, odżywienie i dotlenienie skóry i tkanek ciała, a dodatkowo także zwiększona regeneracja uszkodzonych miejsc oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Elektroliza EPTE jest skuteczną metodą w leczeniu zwyrodnień, ponieważ zwiększa szybkość produkcji kolagenu w zwyrodniałych strukturach.
Techniki naturopatyczne
- Igłoterapia
- Pijawki lekarskie – hirudoterapia
Techniki naturopatyczne opierają się na naturalnych sposobach leczenia. W naszym centrum stosujemy je jako techniki pomocnicze, a dzięki temu zmniejszamy czas potrzebny na regenerację górnych kończyn.
Odczuwasz dyskomfort lub dolegliwości bólowe w kończynie górnej? To może być oznaka początków zwyrodnienia lub innego naruszenia w strukturze narządu ruchu. Być może to najlepszy moment aby skontaktować się z nami i umówić na wizytę w MTS Struzik Therapy. Nasi rehabilitanci pomogą Ci odzyskać właściwą sprawność ruchową lub wskażą dalszą drogę w leczeniu chorób kończyny górnej.