Leczenie problemów kobiecych
Silne bóle menstruacyjne, obfite lub nieregularne miesiączki, skurcze brzucha i infekcje pęcherza.
Brzmi znajomo?
Co dziesiąta kobieta cierpi z powodu różnych problemów ginekologicznych. Jednym z nich jest ból w trakcie miesiączki, który najczęściej dotyka młode kobiety. Bolesna menstruacja może pojawić się po przebytym urazie w okolicy brzucha, wynikać z istniejących wad anatomicznych w obrębie miednicy i narządów jamy brzusznej oraz innych schorzeń m.in.: endometriozy, zespołu policystycznych jajników, czy nawracających stanów zapalnych.
Kobiety w takich przypadkach sięgają w pierwszej kolejności po środki przeciwbólowe, które przynoszą chwilową ulgę, ale nie likwidują przyczyny problemu. Jednak w ostatnim czasie zgłaszają się coraz częściej do gabinetów fizjoterapeutycznych, gdzie wykwalifikowani terapeuci dobierają odpowiednie metody, które łagodzą objawy bolesnej menstruacji, a nierzadko doprowadzają do jej wyeliminowania.
Jakie są przyczyny dolegliwości bólowych w czasie menstruacji?
Przyczyny można podzielić na dwa rodzaje: pierwotne i wtórne
Pierwotne spowodowane są głównie przez:
- otyłość,
- osłabione mięśnie dna miednicy,
- słabą pracę przepony,
- zaburzony drenaż w obszarze miednicy.
Wtórne:
- zapalenia narządów, mięśniaki, endometriozę lub nowotwory.
Jakie sprawdzone metody stosujemy w terapii problemów ginekologicznych?
Techniki osteopatyczne – są to bezpieczne i skuteczne techniki manualne, które z powodzeniem można stosować w omawianych dolegliwościach kobiet.
Starosłowiański masaż brzucha, czyli terapia manualna trzewi:
- poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych,
- usprawnia przepływ limfy i krwi w obrębia brzucha,
- terapię stosuje się także w przypadku niepłodności, która wynika z powstałych blizn, zrostów lub zastoin w obszarze miednicy mniejszej.
Masaż przeprowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę szybko leczy dolegliwości związane z miesiączkowaniem, wzmacnia układ mięśniowo-więzadłowy i uelastycznia blizny oraz zrosty.
Hirudoterapia– jedna z najstarszych metod wspomagających leczenie wielu dolegliwości. Terapia pijawkami ma także zastosowanie w chorobach ginekologicznych. Gruczoły ślinowe pijawki produkują substancję leczniczą, która wstrzykiwana jest do krwiobiegu pacjenta podczas zabiegu.
Hirudoterapię stosuje się w przypadku:
- niepłodności,
- zakłóceń cyklu miesiączkowego,
- bolesnej menstruacji,
- przykrych objawów menopauzy,
- mięśniaków macicy,
- torbieli jajników,
- zapalenia przydatków.
Kobiety nie są bezradne w walce z dokuczliwymi objawami menstruacji. W naszym gabinecie mogą otrzymać należytą pomoc. Na podstawie szczegółowego wywiadu ustalamy optymalną terapię, która nie tylko zmniejszy dolegliwości, ale także często całkowicie likwiduje ból.
Mgr Tomasz Struzik