Fala radiowa Indiba
nie tylko dla sportowców
Terapia Indiba to nowatorski zabieg w świecie fizjoterapii. Opiera się na wykorzystaniu terapeutycznych właściwości fal radiowych o częstotliwości zbliżonej do ludzkiej. Kiedyś była dostępna jedynie dla wysokiej klasy sportowców, obecnie skorzystać może z niej znacznie szersze grono odbiorców. Fala radiowa Indiba pomaga wszystkim, którzy cierpią na zaburzenia funkcjonowanie ruchu. Poniżej znajdziesz informacje, na czym polega terapia oraz dla kogo się ją poleca.
Jak działają zabiegi z falą radiową?
Stosowana tutaj fala radiowa działa na zasadzie przepływu prądu przez ciało poprzez wywołania efektu oporu. Podczas procesu tkanki głęboko się ogrzewa, a podniesiona temperatura stymuluje rozwój komórek. Urządzenia stosowane w tego typu zabiegach są wyposażone w elektrody, systemy chłodzące, a przed rozpoczęciem procedury na skórę pacjenta nanoszony jest specjalny żel medyczny.
Podczas zabiegu korzysta się z różnych mocy grzewczych fal radiowych. Badania naukowe wykazały, że kilkukrotne przejście po skórze specjalną głowicą emitującą fale radiowe o niższej energii jest bardziej skuteczne niż jednorazowe zastosowanie wyższej. Dzięki określonej częstotliwości pracy zabieg ma szeroki zakres działania.
Można wyróżnić:
- biostymulację, fale radiowe wpływają na organizm na poziomie komórkowym – stymulują produkcję nowych komórek i zwiększają ich zapotrzebowanie na tlen i niweluje stan zapalny
- waskularyzację – Indiba oddziałuje na tkanki ciała, odżywia je i dotlenia,
- hiperaktywację – zabieg inicjuje proces odbudowy/przebudowy tkanek.
Fala radiowa – wskazania do zabiegu
Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są:
- zwichnięcia, pęknięcia lub złamania kości,
- zapalenia kości i stawów,
- naderwania mięśni,
- częste bóle kręgosłupa i karku,
- stany zapalne mięśni, ścięgien i wiązadeł,
- zapalenia torebki stawowej,
- zrosty pooperacyjne.
Fala radiowa i jej moc dobierana jest indywidualnie w zależności od przypadku i rodzaju schorzenia. Na pierwszej wizycie ustala się kompletny plan leczenia, a Indiba często stanowi zabieg wspomagający terapię manualną.
Fala radiowa Indiba – efekty terapeutyczne
Do efektów terapii zalicza się przede wszystkim szybkie działanie przeciwbólowe. Fala radiowa bezpośrednio oddziałuje na stany zapalne, przez co niweluje ból i sprawia, że opuchlizna bardzo szybko się wchłania. Co więcej, cechuje się działaniem biostymulacyjnym. Przywraca prawidłowy metabolizm tkanek ciała, a także zwiększa zapotrzebowanie komórek na tlen oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Jej dodatkowym działaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie cellulitu.
Do zalet fali radiowej należy także błyskawiczne działanie i brak bezpośredniej ingerencji w tkanki ciała, dlatego zabieg jest bezpieczny i przyjemny dla pacjenta.
Przed zabiegiem zapraszamy do naszego Centrum Rehabilitacji MTS Struzik Therapy na konsultację i spotkanie z fizjoterapeutą. Dzięki temu gwarantujemy indywidualne podejście do każdego problemu oraz kompleksowy program leczenia danego schorzenia. Dodatkowo w czasie terapii łączymy ze sobą wiele technik celem osiągnięcia jak najefektywniejszych rezultatów.